Projelendirme

Projelendirme hizmetlerimizi maddeler halinde açıklarsak :

1) AVAM PROJE HAZIRLAMAK :

 • Trafik Hesabı :
  Asansörün kullanılacağı yapının projesinde, ihtiyaç duyulan asansör adedi, hızı vb. özelliklerinin, teknik projeye eklenmesinde gerekli olan teknik verilerin hesaplanmasıdır. Firmamızda yetkili mühendisler nezaretinde hazırlanan projeler sayesinde, müteahit, mimar ve mühendisler asansör için gerekli standartları projeye ekleyerek, sonradan oluşabilecek standart dışı uygulamaların önüne geçmiş olunacaktır.
 • Boyutlar :
  İnşaat proje aşamasındayken, asansör için belirlenen alanların mühendisler tarafından kontrol edilerek, proje için uygun olan kuyu ölçüsü, kabin ölçüsü ve makine dairesinin yeri ve yapısının planlanmasıdır. Asansör kullanılacak olan yapılarda, mimar ve mühendislerin, asansör standartlarını göz ardı etmeleri nedeniyle sıkça rastlanan sorunların önüne geçilmesi için, mutlak suretle hizmet alacağınız asansör firmasıyla irtibat kurmak, şantiye sürecinin en önemli safhalarından biridir.
 • Statik Değerler :
  Yapı projesi hazırlanırken, asansörün teknik değerleri göz önüne alınarak hazırlanan statik proje, yapı güvenliği açısından çok önemlidir.
 • Elektrik Projeleri :
  Yapı için hazırlanan elektrik projesi için, taahhüt firmasının asansör için gerekli olan elektrik tertibatını asansör firmasıyla yapacağı istişare sonucu hazırlamalıdır. Bu şekilde asansör başta olmak üzere yapı içerisindeki elektrikten oluşabilecek sorunların önüne geçilmiş olunur. Buda güvenilir ve konforlu asansör kullanımını beraberinde getirir.

2) UYGULAMA PROJELERİ :

Projelendirilmesi yada revize edilmesi gereken asansörler uzman ekibimiz ve mühendislerimiz tarafından proje alanında incelenir. İncelemesi yapılan proje alanının gerekli çizimleri mühendislerimiz ve teknikerlerimiz tarafından hazırlanır. Hazırlanan çizim ve dokümanlar kısa bir zamanda gerekli departmanlara ulaştırılır. Projelendirme işlemleri müşteri isteği ve danışmanlarımız tarafından belirlenecek olan model ve özellikler mühendislerimiz tarafından onaylandıktan sonra fiyatlandırmak için pazarlama departmanımıza gönderilir. Müşteri ile sağlanmış olan mutabakat sonrası mühendislerimiz çizimleri tekniklere devreder ve projelendirme işlemi sonuçlanmış olur.

Değerli ziyaretçilerimiz;
Asansör montajı, kanunlarla yetkilendirilmiş asansör firmaları tarafından yapılması zorunludur. Asansör imalatı ve montajı için çalışacağınız firmanın gerekli olan tüm belgelere sahip olduğunu kontrol ediniz. Vera Asansör, asansör montajı için gerekli görülen tüm belgelere sahiptir. 
Etiketler :