Satış Sonrası Hizmet (Bakım)

Satış sonrası hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz :

 

 • Asansörlerin aylık (periyodik) bakımlarının yapılması,
 • Asansör arıza tespit ve acil müdahale hizmetleri,
 • Asansörlerin yıllık fenni muayenelerinin yapılması,


SÜRÜM ASANSÖR´DE SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ :

Asansör bakımı küçümsenmemesi gereken önemli bir husustur. Asansör kullanılan yapılarda, yapılardan sorumlu kişi ve kurumların konuya gerekli hassasiyeti göstermesi kanunlar çerçevesinde zaruri bir hal almıştır. Asansörler en basit tabir ile, elektronik ve mekanik cihazlardan oluşan sistemlerdir. Her türlü yapı malzemesi gibi, asansörde de kullanılan ürünlerin kullanım ömürleri vardır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, her elektronik ve mekanik cihaz çeşitli nedenlerle arıza yapabilmektedir. Bakım, asansörün sorunsuz ve güvenilir çalışması için çok önemli bir faktördür. Aylık olarak yapılan bakımlarda, asansördeki can güvenliğini etkileyecek tüm ekipmanlar detaylı bir şekilde incelenir, gerekli tedbirlerin alınmasında zaman kazandırır. Bakımı yapılan asansörler, bakımı yapılmayan asansörlere oranla çok daha az arıza oluşmaktadır. Asansörde can güvenliği başlığı altında konuya gösterilen ehemmiyet, size sorunsuz asansör kullanımını beraberinde getirir. Bu sebeple asansörlerinizin bakımını yaptırmak, yapılardan sorumlu olan kişiler için mecburiyet halini almıştır. Asansör bakımı, ustalıkla ölçülebilir hizmet çeşidi değildir. Asansör güvenliği kanunların yetkilendirdiği denetim kurumlarında yetki verilen ehil firmalara yaptırılması, asansör bakımının önemi kadar mühim bir konudur. Asansör bakımını yaptırdığınız firmaların yetkili olduğunu tespit etmek yine yapılardan sorumlu kurum ve kişilerin sorumluluğundadır. Biz Sürüm Asansör olarak, montajdan bakıma kadar olan tüm süreçler için gerekli olan tüm belgelere haiz olan, sadece asansör ve asansör teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir kuruluşuz. Önemli bir konuda, önemle hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Sizleri de bakım hizmetlerimizden istifade etmeye davet ediyoruz.

Satış Sonrası Hizmetler ile ilgili sıkça sorulan sorular :

 • Asansörlere aylık bakım yapılması gerekli midir ?

  Asansör, yapısı itibariyle elektronik ve makanik sistemlerin birleşiminden oluşmuş sistem topluluğudur. Her türlü mekanik ve elektronik cihazda olduğu gibi, asansörlerde de teknik ve mekanik sorunlar oluşması olasıdır. Asansörü oluşturan ekipmanlar içerisinde, can güvenliğini direk olarak etkileyen bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanım ömürlerinin takibinin yapılması asansör kullanıcılarının güvenilir ve rahat kullanımına olanak sağlamaktadır. Aylık periyodik hizmeti yapılmayan asansörler, bakım yapılan asansörlere oranla arıza yapma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca aylık bakım yapılması, yapıdan sorumlu kurum ve kuruluş için dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Bakım yapılmadığı için oluşabilecek tüm sorunlardan direk olarak yapıdan sorumlu kişi yada kurum meshul kabul edilir.
 • Asansörlere aylık bakım yapıldığını nasıl bilebilirim ?

  Yapıdan sorumlu kişi yada kurum, periyodik bakım hizmeti veren kurumun teknik personeli tarafından düzenlenmiş olan belgeyi imzalayarak teslim almakla, asansör firmasıda yapılan bakım hizmetiyle sorumluluğunu yerine getirdiğinin tespit edilebilmesi için evrakı imzalatmakla yükümlüdür.

 

 • Her firma aylık bakım hizmeti verebilir mi ?

  Asansör periyodik bakım hizmetleri, bu hizmeti verebilmek için gerekli belgelere sahip olan kuruluşlara yaptırmanız gerekmektedir. Hizmet aldığınız asansör firmasının; Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, EN 13015:2002, Makine Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Belgesi, Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Belgesi ´ne sahip olduğunu kontrol ediniz. Belge sahibi olan kuruluşların vizelerinin hizmet aldığınız tarihi kapsadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Firmamız yukarıda belirtilen tüm belgelere sahiptir.

 

 • Asansörümüze periyodik hizmet almak için ne kadar ödeme yapmalıyım ?

  Asansör bakım hizmetlerinde tarife bilgileri, asansör meslek derneklerinde belirlenen fiyatlar baz alınarak belirlenmektedir. Hizmet için belirlenen tutar asansörünüzün kapasitesi ve durak adedine göre değişebilmektedir. Asansör fiyat tarifi belirlemekle yükümlü herhangi bir konfederasyon yada meslek odası olmadığından, fiyat tarifeleri firmayla yapılan anlaşmalar doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Asansör satış sonrası hizmetleri neleri kapsamaktadır ?

  Asansör satış sonrası hizmetleri kapsamı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´nın; Asansör Bakım Ve İşletme Yönetmeliği adı altında , Resmi Gazete Tarihi : 18/11/2008 , Resmi Gazete Sayısı : 27058 sayısıyla belirtilmiştir. 
Etiketler :